Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Edukacja leśna społeczeństwa to jeden z priorytetów Lasów Państwowych. Oferta edukacyjna LP skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym także osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, by upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej.

Szkółka „Czarny Las" – to wyjątkowo urokliwe i bezpieczne miejsce. Tutaj prowadzimy większość naszych zajęć. Bogata infrastruktura , duża powierzchnia i jej zróżnicowanie sprawiają że możemy tu zrealizować bardzo wiele tematów, niezależnie od warunków atmosferycznych.

fot. A. Zelenay

Szkółka prowadzi zajęcia przez cały rok. Wiosną zapraszamy do wspólnego sadzenia lasu. Latem prowadzimy „Szkołę z leśniczym" i „ Przedszkole pod sosenką". Jesień to czas zbioru nasion i nauki jak rosną drzewa, w tym czasie prowadzimy też zajęcia jak rozpoznawać i zbierać grzyby. Zimę zwykle poświęcamy na zwierzętom leśnym,. A w ciągu całego roku staramy się sprostać innym Państwa oczekiwaniom.

fot. A. Zelenay

 

„Nasze drzewa" – to ścieżka edukacyjna znajdująca się na terenie szkółki. Pomiędzy drzewami zainstalowaliśmy jedenaście tablic z opisami: czterech gatunków drzew iglastych (sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski, daglezja zielona) i siedmiu gatunków drzew liściastych (brzozy brodawkowatej, olszy czarnej, klonu jaworu, jesionu wyniosłego, dębu szypułkowego i bezszypułkowego oraz buka zwyczajnego). Tutaj uczestnicy zajęć mogą zapoznać się z poszczególnymi gatunkami oraz zweryfikować zdobytą wiedzę uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach.

 

 

 

 

„Olszyny Niezgodzkie"

Piękne o każdej porze roku. Ścieżka edukacyjna wokół rezerwatu o tej samej nazwie to możliwość zapoznania się z jednym z najciekawszych fragmentów lasu olchowego na Dolnym Śląsku. Jest to też doskonałe miejsce do zapoznania Państwa z rolą wody w przyrodzie .Bardzo bogata flora i fauna tego fragmentu lasu ułatwi też prowadzenie różnorodnych  zajęć o charakterze przyrodniczym.

 

 

  

fot. A. Zelenay

 

Na terenie Nadleśnictwa Żmigród trwają aktualnie prace nad budową obiektów edukacyjnych w postaci ścieżek (mobilna i stacjonarna) oraz Kompleksu Edukacyjno- Ekologicznego Gminy i Nadleśnictwa Żmigród

Czytaj więcej