Lista aktualności Lista aktualności

MALUCHY W GNIEŹDZIE

Jeszcze nie tak dawno dzieliliśmy się z Wami radosną nowiną o Sokołach wędrownych z Doliny Baryczy, to znaczy o tym, że w zajmowanym przez Zdenkę i Borka gnieździe z początkiem marca pojawiły się 4 jaja. Oznacza to, że nasi skrzydlaci podopieczni, będąc w dobrej kondycji zdrowotnej, rozpoczęli kolejny wspólny rok, a tym samym zapoczątkowały wiosnę w żmigrodzkich lasach. Należy również podkreślić, że to dla naszych sokołów już czwarty wspólny rok razem.


Dziś przychodzimy z kolejną dobrą wiadomością z sokolego gniazda, otóż w Poniedziałek Wielkanocny w gnieździe Zdenki i Borka po ok. 5 tygodniach od rozpoczęcia wysiadywania jaj, postanowił wykluć się pierwszy z maluchów. W jego ślady dzień później tj. 19 kwietnia poszły kolejne dwa pisklaki. Mamy nadzieję, że lada dzień na świecie pojawi się ostatni spośród czwórki młodych, który szczęśliwie dołączy do rodzeństwa. Tymczasem zapraszamy do wspólnego kibicowania rodzicielskim poczynaniom Borka i Zdenki oraz obserwowania naszej sokolej rodziny na:


http://peregrinus.pl/pl/dolina-baryczy , a także najnowszych informacjach o nich na naszym Facebooku https://www.facebook.com/NadlesnictwoZmigrod

Informacja z ostatniej chwili; 21 kwietnia w gnieździe pary naszych sokołów wędrownych, przyszedł na świat czwarty pisklak. Trzymamy kciuki za naszą skolą rodzinę i mamy nadzieję, że maluchy będą zdrowo rosły, a już niebawem poznamy się osobiście podczas obrączkowania.