Lista aktualności Lista aktualności

Pszczela wiata w Nadleśnictwie Żmigród

W przeddzień Światowego Dnia Pszczoły w Nadleśnictwie Żmigród mieliśmy niemałe wydarzenie!

🐝 20 maja otworzyliśmy dla Was naszą Pszczelą Wiatę. Dokonaliśmy renowacji, zadbaliśmy o detale, posadziliśmy kwiaty i łąkę kwietną, przeprowadziliśmy kompleksową odnowę i naprawę ula oraz zgromadziliśmy inne ciekawe eksponaty takie jak naturalna kłoda, w której mieszkał i pracował rój pszczół, na starej wielkiej kłodzie zamontowaliśmy blat i tak wczoraj wraz z klasą 1b z Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Żmigrodzie dokonaliśmy wielkiego otwarcia, a nasz Kuba przeprowadził tam pierwsze zajęcia z cyklu ,,Pszczoły wracają do lasu”

🐝Jak widzicie na załączonym obrazku, zajęcia się bardzo podobały, ciekawość wzięła górę i wszystko zostało bacznie sprawdzone i zaakceptowane przez nasz organ odbiorczy w postaci dzieciaków!

🐝Wiata odebrana, odbiorcy zachwyceni, Święto Pszczół uczczone, więc nam nie pozostaje nic innego, jak zaprosić Was na pszczele zajęcia o pszczołach co wracają do lasu u Kuby!

💚Spytacie pewnie, a o czym te zajęcia?

🐝Śpieszę z odpowiedzią! O tym jak ważne są leśne zapylacze, o budowie owadów, o naturalnych miejscach na ,,ul”, o ciężkiej pracy pszczół, o skutkach ich braku. O coraz większej ilości łąk kwietnych w gminie Żmigród, co bardzo doceniany! Reszty nie powiem, sami sprawdźcie! Ps. Pani Moniko i Marleno już uprzedzam. Tak, mają gdzie wracać!