Lista aktualności Lista aktualności

Spacer z leśnikiem

„Spacer z Leśnikiem”

W związku ze zbliżającymi się obchodami Międzynarodowego Dnia Lasów w dniu 26.03.2022 r Nadleśnictwo Żmigród zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w „Spacerze z leśnikiem”.

Spacer będzie świetną okazją do rozmowy z leśnikiem na temat budzącej się do życia przyrody oraz o różnorodności gatunkowej roślin i zwierząt zamieszkujących lasy Doliny Baryczy. Sympatyczni leśnicy z chęcią opowiedzą o pracy leśnika, jaką wykonują na co dzień, a także podzielą się tajnikami swoich pasji związanych z lasem. Podczas trwającego ok. 1 -2 godzin spaceru w terenie podzielą się informacjami, gdzie warto się udać  by wypocząć na łonie natury i obejrzeć najważniejsze atrakcje położone w obrębie Nadleśnictwa Żmigród.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu 25.03.2022 o godz. 12 przed siedzibę Nadleśnictwa  Żmigród (wejście do budynku Centrum Edukacji Ekologicznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Doliny Baryczy), skąd ruszymy w drogę jednym z dwóch wariantów:

  1. Po terenie Centrum Edukacji Ekologicznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Doliny Baryczy i przyległym Zespole Parkowo – Pałacowym. Trasa o dł. ok 5 km, trwająca ok. 2 godzin,
  2. Po terenie leśnictwa Gruszeczka, trasa ok 3 km, trwająca ok 1-2 godzin.

W programie wydarzenia spacer po lesie połączony z plenerową lekcją prowadzoną przez leśników – edukatorów z naszego nadleśnictwa.

Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat proponowanych tras:

+48 664 922 213 lub pod adresem e-mail: jakub.wyrzykowski@wroclaw.lasy.gov.pl

Do zobaczenia na leśnych ścieżkach!